Під час пологів жінка є такою ж повносправною людиною, як і будь-яка інша людина в будь-який момент свого життя, — про це нагадала експертка кампанії «Разом — за безпечні пологи!»,
Євгенія Кубах. Експертка додала, що в українському законодавстві немає нормативно-правових актів, які дають визначення акушерському насильству та встановлюють відповідальність за нього. Можна звернутися за захистом своїх прав до суду в разі серйозної шкоди здоров’ю. В інших випадках матері та батьки можуть хіба скаржитися керівництву медичного закладу чи Департаменту охорони здоров’я на неналежне надання медичних послуг.
Для уникнення подібних ситуацій
Євгенія Кубах радить: «Перше і найважливіше — вивчити фізіологію пологів, щоб бути готовою чи готовим до цих процесів. По-друге, мати партнера/-ку при пологах. По-третє, вивчити нормативно-правові акти, які регламентують надання правової допомоги, і подумати, що ви робитимете, якщо ваші права будуть порушені».
Часто порушення прав жінок під час пологів відбуваються через травматизацію самих медиків, їхню неналежну освіту, а також через брак часу і шалений графік медперсоналу. На цьому наголосила директорка правозахисного департаменту ГО «Докудейз»
Ксенія Шиманська. «Коли ми не замовчуємо проблему, то ігнорувати її стає неможливо, — сказала правозахисниця: — Розмова про права матерів та батьків під час пологів дає можливість зробити перший крок до позитивних змін, які приведуть нас з вами до гідних пологів».
Нагадаємо, документальну стрічку «Невидимі» ви можете переглянути до кінця грудня в онлайн-кінотеатрі
DOCUSPACE.