mobile-menu
новини

В Україні стартувала кампанія «Разом — за безпечні пологи!»

Розказати майбутнім матерям і батькам, які права вони мають під час вагітності та пологів, а також навчити їх захищати себе в разі будь-яких порушень — така мета всеукраїнської кампанії «Разом — за безпечні пологи!». 
На жаль, далеко не всі майбутні матері і батьки знають, як поводитися в певних ситуаціях під час пологів. Жінці, якій тиснуть на живіт для пришвидшення пологів, важче зрозуміти неприпустимість ситуації, якщо вона не знає, що цей прийом заборонений. Майбутнім батькам складніше відмовитися додатково платити у пологовому, якщо вони не впевнені в переліку безкоштовних послуг. І це — далеко не всі виклики, з якими стикаються під час вагітності та пологів матері та батьки. 
Матусі на візку чи з ВІЛ-позитивним статусом повинні мати однаковий доступ до пов’язаних з пологами послуг та можливість народжувати на рівні з іншими. 
Організатор(к)и кампанії «Разом — за безпечні пологи!» зібрали найпопулярніші випадки порушень прав людини під час пологів та поради, як захистити себе в разі порушень, у межах одного інформаційного буклета. Крім того, спеціально для кампанії організовано показ документального фільму «Невидимі» словацької режисерки Майї Мартіняк. За допомогою цього документального фільму організатор(к)и пропонують глибше зануритися в травматичний досвід, який отримують жінки та їх партнер(к)и під час та після народження дитини, та поговорити про досвід пологів у різних країнах. Сама ж режисерка особисто представить фільм під час свого першого візиту в Україну на запрошення ГО «Докудейз». Покази за участі режисерки відбудуться в 5 містах під час  18 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Стрічка «Невидимі» також доступна для перегляду в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE
Кампанія «Разом — за безпечні пологи!» триватиме до березня 2022 року. 

Поділитись у Facebook: