mobile-menu
новини

Народжувати гідно! Право жінок на безпечні пологи 

10 грудня о 15:00 відбудеться онлайн-дискусія «Народжувати гідно! Право жінок на безпечні пологи» та перегляд документального фільму про різний досвід пологів «Невидимі» (реж. Майя Мартіняк, Словаччина). 

«Така вже наша жіноча доля», «всі жінки терплять – і ти терпи», «народиш – і все забудеш», - такі стереотипні твердження чує чи не кожна жінка, яка готується стати мамою. 
Але чи все треба терпіти і чи вдасться все забути? Які права людини є в жінок під час пологів? Із якими порушеннями та дискримінацією під час народження дитини доводиться стикатися українським родинам? Які ситуації можуть виникнути під час пологів і як їх вирішувати? Чому питання прав жінок в період вагітності, народження і післяпологовий період залишаються табуйованими і чому важливо їх озвучувати?

Про це йтиметься під час онлайн-дискусії «Народжувати гідно! Право жінок на безпечні пологи». Дискусія відбудеться у межах Всеукраїнської кампанії ГО «Докудейз» «Разом – за безпечні пологи!» та є частиною програми 18 Мандрівного фестивалю Docudays UA.

Спікер(к)и зустрічі:
  • Майя Мартіняк – режисерка і творча продюсерка фільму «Невидимі» (Словаччина),
  • Євгенія Кубах - експертка кампанії “Разом - за безпечні пологи!”, 
  • Ксенія Шиманська – директорка Правозахисного департаменту ГО «Докудейз»,
  • Сергій Багаліка – поліцейський у декреті, автор та ведучий рубрики #татоможевсе на 1+1.
Модераторка події - Ніна Хома, координаторка Мандрівного фестивалю Docudays UA у Львівській області, координаторка Мережі DOCU/CLUB з прав людини та реформ.

Для участі в заході потрібно зареєструватися тут https://bit.ly/3qshb13 Всі зареєстровані учасниці й учасники отримають доступ до онлайн-платформи для перегляду фільму «Невидимі», а також лінк на дискусію у ZOOM.

Фільм Майї Мартіняк «Невидимі» – це історії жінок із трьох різних країн, які розкривають заперечувану в суспільстві тему пологової травми. Українська прем'єра фільму “Невидимі” відбулася у 2021 році під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Стрічка не залишила байдужими українських глядачів і журі правозахисної номінації RIGHTS NOW! Фільм “Невидимі” отримав дві статуетки від Docudays UA - приз студентського журі та нагороду в номінації RIGHTS NOW!
Організатори події - ГО “Патронус”, ВОГО “Волинський прес-клуб”, ГО “Платформа взаємодій” “Простір”. Партнери події - Кіноклуби Docudays UA, Львівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях, Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”.

Поділитись у Facebook: