Чи дозволяє українське законодавство створити такий центр?Законодавство забороняє надання медичної допомоги поза межами лікувального закладу. Отже, безпосередньо це не підлягає існуючому законодавству. Згодом ми можемо імплементувати цей проєкт на більшу територію. Зараз ми говоримо про маленький регіон з маленьким містом. Пройде пів року і ми зрозуміємо, чи готові. Тоді зможемо розширити це, до прикладу, на Київ і, можливо, на міста-сателіти.
Як прийшло розуміння, що потрібно реалізовувати саме проєкт, який розвиває акушерство і дозволяє народжувати вдома? Це не пов’язано з воєнним станом і повномасштабною війною. Пологи можуть трапитись, до прикладу, в літаку чи на трасі в авто. Тому потрібне розуміння, що робити, яку допомогу надати жінці.
Для цього необхідно розробити коротенькі брошури, проспекти, як приймати пологи. Бо якщо поруч із жінкою у цей відповідальний момент опиниться не профільний лікар/-ка, він/вона може не згадати прочитане про пологи 20-30 років тому. А така інформація стала б помічною для будь-кого, хто опиниться поруч із жінкою.
Крім того, війна показала, що потрібно усі укриття забезпечити наборами для пологів. Це маленькі коробочки, які переважно містять гігієнічні засоби та необхідні медикаменти. Ми такі вже передали в Харків, Чернігів, Запоріжжя. Можливо, ці набори слід, як дефібрилятори, розмістити й у громадських місцях.