Чи готувалися ви до повномасштабного вторгнення? Працюючи у Донецьку у 2014 році, я дізналася вперше, що таке війна. Переїхавши в Торецьк, я знову пережила такі ж відчуття: страх, небезпека, війна. У Харкові я зустріла війну втретє. Була орієнтовно шоста ранку. Я почула вже знайомі вибухи. Зателефонувала чоловікові: спочатку він навіть не повірив мені. Звісно, потім ми зрозуміли — почалося. Згодом я почула в коридорі нашого під'їзду вже знайомі звуки: з валізами, дітьми, тваринами люди покидали свої домівки, рятуючись від війни. Це дуже тиснуло на психіку. Я розуміла, що, вагітна і не мобільна, залишилася зовсім сама у великому місті. Ніхто з рідних не міг до мене приїхати, бо вони знаходилися в Донецькій області, а дорога до Харкова була надто небезпечною.
З 24 по 26 лютого я перебувала у своїй квартирі в Харкові. Інколи виходила в магазин, щось купувала і бігла назад. Постріли й вибухи були дуже гучними. 26 лютого вночі в мене відкрилась кровотеча. Я зателефонувала лікареві з приватної клініки, де спостерігалася. Він порадив їхати в Харківський регіональний перинатальний центр, бо там найкраща неонатологія. У місці, де я проживала, поряд був пологовий. Тож «швидкою» мене б мали везти саме у найближчий пологовий. Таксі на той час вже не працювало. Тож я викликала швидку і просто благала бригаду відвезти мене саме в Харківський регіональний перинатальний центр. І вони відвезли мене. На жаль, я не знаю ні номера бригади, ні їхніх імен. Але ви й не уявляєте, як я їм вдячна!
У лікарні мені зупинили кровотечу. З дитиною було все добре. Відтоді я почала жити у пологовому. Так минув місяць. У мене періодично відкривалися кровотечі. І де я тільки не бувала в той час у пологовому: і в операційній, і на різних поверхах лежала, і в укритті. Такі переїзди по пологовому, а ще паніка і страх, дуже тиснули на мене. Пологовий розміщений у центрі, тому туди постійно «прилітало»: вибухи були настільки сильними, що все навколо здригалося. Але лікарі й лікарки трималися, постійно заспокоювали. До речі, медпрацівники/-ці, разом зі своїми сім'ями й навіть домашніми тваринами, жили у пологовому, в окремому підвальному приміщенні. Вони нікуди не виїхали, працювали позмінно, цілодобово.